Кухня вічного літа

Кухня вічного літа

Середземноморський стиль прекрасний і має багату історію. У ньому зібрані елементи, властиві безлічі культур. Вони прийшли від колись жили на цьому морському узбережжі і живуть там зараз народів. Даний стиль дарує інтер'єру тепло і комфорт. Кімнати, з дизайном в середземноморському напрямку, завжди радують гостинною атмосферою, а це дуже важливо для приміщення такого функціоналу, як кухня і вітальня. Остання є не в кожному будинку, тому посиденьки часто влаштовують саме у кухні, періодично перетворюючи її в кімнату для прийому гостей. А ще таке оформлення вибирають за те, що кухня в середземноморському стилі проста і функціональна. Здається, є сенс познайомитися з цим дизайнерським напрямом ближче.

Середземноморські інтер'єри часто називають тосканськими або іспанськими, що в принципі не можна назвати неправильним, однак вони не в змозі повністю розкрити поняття середземноморського декору. А адже це напрямок, пропонуючи свіжі і природні інтер'єрні рішення, становить серйозну конкуренцію самому модерну. Характерною ознакою середземноморського декору служать підлоги з покриттям з мармурової або керамічної плитки.

Кухня з декором в середземноморському стилі ніколи не виглядає химерно. У ній ніщо не нагадує про розкоші і шику. Тут царство невибагливою лаконічної простоти і функціональності.

Кольорова палітра такої кухні завжди розкішна. Тут присутні практично всі подаровані нам природою середземномор'я спектри. У декорі гармонійно поєднано натуральні відтінки морських хвиль, благодатній землі і буйної рослинності. Грецька гілка стилю несе в собі холодну кольорову гаму, з контрастними поєднаннями білого з бірюзою, смарагдовим відтінком, синявою. В інтер'єрі можуть з'явитися і лимонно-жовті фарби.

Середземноморські інтер'єри не розпещені достатком аксесуарів. Якщо якийсь декоративний предмет і з'являється в побуті, то крім естетичної функції у нього завжди є практична навантаження.

Проаналізувавши вищесказане, можна зробити висновок, що такий кухонний інтер'єр буде по душі всім, хто любить життя, непринужден у спілкуванні, бажає жити в гармонії з природою і насолоджуватися, напоєним сонячними променями, простором приміщення. Середземноморський стиль вчить цінувати комфорт і, судячи з кількості своїх прихильників, робить це досить успішно.

Серед наявної маси стилістичних напрямків знайдеться небагато таких, які б мали настільки виражену індивідуальність і тривалу історію формування, перебіг якого нерозривно був би пов'язаний з культурним минулим певного регіону. Про суть середземноморського стилю говорить сама його назва. І те, що його прабатьками є прилеглі до моря країни, теж зрозуміло.

Довгий еволюційний процес не дозволив згаснути ні однієї вікової традиції, тому в напрямку зібралося так багато, здавалося б, несумісних речей. Це* абсолютно не заважає залишатися інтер'єрів, оформленим в середземноморському стилі життєрадісними, яскравими і не позбавленими смаку.

Перший — радує легкістю колірних рішень. У ньому глобальні поверхні в основному відбуваються побілкою. Залишаються після цього нерівності вважаються прикрасою кухні в середземноморському стилі, а це означає, що напрямок влаштує всіх, хто бажає заощадити на роботах з вирівнювання стелі та стін. Переважаючими відтінками в декорі буде вся холодна палітра. Так само вітаються контрастні рішення. У такій кухні завжди панує бадьорий настрій. Наповнюють інтер'єр побутовими предметами з тематичними візерунками, притаманними грецькій культурі.

Друга гілка має риси, пов'язані з культурними традиціями жителів цієї прекрасної країни. В обробці ви неодмінно побачите кераміку та каміння. Тут присутня велика кількість фактур. Стелю прикрашають дерев'яні балки, а підлоги застеляють мармуровою плиткою. Буквально у всьому: в предметах обстановки, в конструкціях освітлювальних приладів, в аксесуарах є елементи художньо кування, спрацьовані з особливою вишуканістю. На відміну від грецького інтер'єру кухні в середземноморському стилі, в італійському варіанті правлять зігріваючі душу теплі відтінки.

Рубрики: