Маленька їдальня та хитрості її дизайну

Маленька їдальня та хитрості її дизайну

Сьогодні таке поняття, як їдальня в будинку, стало досить умовним. Багато хто не може собі дозволити мати її окремо виділеним приміщенням, із-за маленької квадратури квартир, ті ж, хто володіє розкішними площами, не вважають появу такої кімнати доцільним і воліють поєднувати її з приміщеннями іншого функціоналу. А даремно! Навіть дуже скромна їдальня здатна зробити ваше життя набагато комфортабельней. Не вірите? Давайте подивимося на дизайн маленької їдальні і розберемося, як кімната зможе прикрасити ваш побут.

Оскільки ми ведемо мову про маленької їдальні, то вона спочатку повинна розраховуватися не більше ніж на шість посадочних місць. Намагаючись посадити там більше людей, ви привнесе лише дискомфорт в обстановку.

Починаючи організовувати їдальню, порахуйте, скільки людей збирається щодня за обіднім столом. Кількість стільців має відповідати отриманій цифрі. Якщо це їдальня молодої сім'ї з двох осіб, то біля столу повинні з'явитися ще пара вільних стільців на випадок відвідування друзів чи родичів. В принципі в постійному присутності додаткових стільців необхідності немає, але вони все ж повинні бути в наявності на описаний вище випадок.

Біля столу сім'ї з чотирьох чоловік, природно, будуть розташовуватися чотири стільці. А ось максимальна кількість посадочних місць може з'явитися лише за умови, що розмір їдальні зони це дозволяє. Якщо це окрема кімната, то, швидше за все, що задача буде розв'язана, а от у випадку, коли їдальня импровизируется на кухонних площах або у вітальні, над цим питанням доведеться поміркувати. Як би там не було, конкретизуйте ситуацію і прикладіть всі зусилля, щоб всі присутні за столом, відчували себе комфортно.

Щоб вправлені кімнату просторіше і додати їй функціональності, потрібно зайнятися візуальним зонуванням. Зону їдальні можна відокремити будь-яким улюбленим для вас способом:

Оформити навпроти столу контрастну стіну. На її поверхні може з'явитися більш темна по тону фарба, більш яскраві шпалери або картина на всю поверхню.

Використовувати освітлення. Обідня зона завжди повинна знаходитися в променях яскравого світла, тому над столом не зайвим буде стельовий світильник.

Чайний столик в даному випадку буде предметом багатофункціональним. Його можна використовувати не тільки за призначенням, але і коли потрібно звільнити поверхню основного столу для подання нових страв.

Отже, в кімнаті для трапез обов'язково слід вмістити столову групу. У це поняття входять стіл та стільці. Особливу увагу приділяйте розміром столу і його форми. Ці параметри будуть повністю залежати від особливостей планування кімнати і кількості домочадців. Якщо сім'я невелика, і ви не їсте будинку, то немає сенсу захаращувати півкімнати масивним прямокутним столом. Придивіться до овальним або круглим моделям невеликого розміру. Вони для невеликого приміщення можуть виявитися більш раціональними і в плані скромності займаної площі, і в плані відсутності гострих кутів. Прихильники фен-шуй знають, що гострі кути шкідливі для нормальної циркуляції енергії в будинку. Якщо вас мало цікавлять абстрактні філософські вчення, то відсутність гострих кутів у дизайні маленької їдальні буде для вас важливо в практичному аспекті. Ви не будете набивати про них синці, переміщаючись по кімнаті.

Рубрики: