Вибираємо стільницю

Вибираємо стільницю

У конструкції кухонних меблів стільниці відведена головна роль, а все тому, що це саме той елемент, з яким господині мають безпосередній і тривалий контакт. У цьому аспекті можна сміливо стверджувати, що дана частина гарнітура повинна бути мультифункціональної. Крім того, що це найбільш активно використовувана поверхня, вона ще й є елементом кухонного дизайну.

Розмірковуючи про те, яку вибрати стільницю, треба дивитися не тільки на красу оздоблення, але і міцність, гігієнічність її поверхні. Ідеально, якщо на ній не виявиться помітних стиків і щілин, в які так легко забиваються крихти і всяка бруд. Стільниця повинна спокійно переносити чистку і на ній не повинно після цього залишатися видимих патьоків і слідів. Давайте подивимося, що сьогодні пропонують нам виробники.

Ринок насичений пропозиціями в даній ніші. Стільниці роблять все: від кустарних майстерень до великих меблевих корпорацій. Сучасний покупець, навіть без спеціальної підготовки в справі виробництва столів, розуміє, що зробити якісний предмет побуту такого рівня можна лише на відповідному обладнанні і з якісної сировини.

Оформлення кромки стільниці. Вона повинна бути обклеєна специфічним матеріалом кромки АБС або ПВХ. Товщина обробки не повинна перевищувати 2 мм. Це не тільки виглядає естетично, але і додає поверхні герметичності, так як не пропускає ні вологу, ні повітря. Якщо ви бачите, що зріз оброблений пластиковим кантом, сильно виступають над поверхнею – це явний знак вам про те, яку вибрати стільницю буде помилкою. Так працюють тільки кустарі і про якість тут говорити не доводиться.

Грані на стику кромки з поверхнею не повинні мати белесости і хвиль. Ретельна обробка говорить про те, що кромка не відшарується найближчим часом.

На столі не має проглядатися слідів кріплень, тому що її кріплять до основи спеціальним присадним обладнанням, а не по-старому, евровинтами.

Виріб повинен мати достатню товщину, мінімальний показник якої 2,2 див.

Не купуйте меблі, поставляється в зібраному вигляді. Це теж одна з хитрощів недобросовісних ділків. Гарнітур «попливе» і перекоситься за пару тижнів експлуатації.

Дизайнери кажуть, що форма стільниці підбирається з урахуванням особливостей кухонних планування, конфігурації гарнітура і нюансів організації робочої зони. По можливості не перевантажуйте простір кутами, проектуйте форми поверхонь більш обтічними. Не варто робити їх занадто виступаючими. Стільниці не повинні заважати пересуватися.

Вписуючи їх у декор, не соромтеся експериментувати з фактурами і квітами. Камінь, наприклад, чудово гармонує з мозаїкою, а дерево – з матованим склом. Відмінний хід – організація підсвічування. Правильно падаючі потоки додадуть краси поверхні і зручності в роботі.

Стільниця для кухні — це не тільки тонкощі вибору дизайну, це ще і цінова політика монтажу. Найбільш дешево обійдеться кріплення ламінованих моделей. Для цього використовуються металеві куточки і саморізи.

Сталеву стільницю підгинають за формою столу. Завдання трудомістке, тому й оцінюється робота відповідно.

Дорожче всього встановлювати кам'яні і дерев'яні варіанти, так що якщо ви хочете змінити пошкоджену робочу поверхню саме на вироби з цих матеріалів – готуйтеся розщедритися.

Із загальними моментами розібралися, тепер саме час перейти до конкретики.

Рубрики: